Composite Schedule

February 2020
Schedule for the month of February 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
27
28
29
vs Emmanuel (Ga.)
5:30 PM

vs Emmanuel (Ga.)
7:30 PM
30
31
vs ETSU Buccaneer Classic

vs ETSU Buccaneer Classic

vs Lenoir-Rhyne
@ Florence, SC
2:00 PM
1
vs ETSU Buccaneer Classic

vs ETSU Buccaneer Classic

vs Citadel
@ Sumter, SC
9:00 AM

vs Citadel
@ Sumter, SC
9:00 AM

vs Mars Hill
@ Florence, S.C.
11:00 AM


vs Benedict
@ Sumter, SC
2:00 PM

vs Benedict
@ Sumter, SC
2:00 PM

2
at Francis Marion
2:00 PM
3
4
at Truett-McConnell
2:00 PM
5
vs Anderson (S.C.)
4:00 PM

at Emmanuel (Ga.)
5:30 PM

vs Anderson (S.C.)
6:00 PM


at Emmanuel (Ga.)
7:30 PM
6
at Coker
3:00 PM

at Coker
3:00 PM
7
vs USC South Carolina Invitational

vs USC South Carolina Invitational

at Point U.
3:00 PM

vs Notre Dame (Ohio)
4:00 PM

at Point U.
5:00 PM
8
vs USC South Carolina Invitational

vs USC South Carolina Invitational

vs Notre Dame (Ohio)
12:00 PM



at Brevard
2:00 PM

at Brevard
2:00 PM

vs Notre Dame (Ohio)
3:00 PM
9
10
vs Spring Kickoff

vs Spring Kickoff
11
vs Spring Kickoff

vs Spring Kickoff

vs Lenoir-Rhyne
4:00 PM

12
vs Mars Hill
4:00 PM


at Lees-McRae
7:30 PM
13
vs JDL College Team Challenge

vs JDL College Team Challenge

at North Georgia
2:00 PM

at Shorter
2:00 PM

at Shorter
2:00 PM

at North Georgia
4:00 PM
14
vs Southern Ind.
@ Dahlonega, GA
12:00 PM

vs Gannon
@ Dahlonega, GA
4:00 PM

vs Virginia-Wise
4:00 PM
15
vs Gannon
@ Dahlonega, GA
10:00 AM

at Warren Wilson
10:00 AM

at Warren Wilson
10:00 AM

vs Virginia-Wise
12:00 PM

vs Belmont Abbey
2:00 PM

vs West Chester
@ Dahlonega, GA
2:00 PM

at Montreat College
2:00 PM

at Montreat College
2:00 PM

vs Virginia-Wise
3:00 PM

vs Belmont Abbey
4:00 PM
16
17
18
at North Georgia
2:00 PM

vs Lees-McRae
5:30 PM
19

vs Chowan
7:30 PM
20
vs Erskine
TBA

vs Piedmont International
5:00 PM
21
vs Piedmont International
1:30 PM

at Emmanuel (Ga.)
4:00 PM

vs Columbia International
6:30 PM
22
at Emmanuel (Ga.)
12:00 PM

at Johnson C. Smith
1:00 PM

at Johnson C. Smith
1:00 PM

vs Columbia International
1:30 PM


at Emmanuel (Ga.)
3:00 PM

at Barton
4:00 PM

vs Talladega
4:00 PM
23
vs Conference Carolinas Indoor Championship

vs Conference Carolinas Indoor Championship
24
vs Battle at Hilton Head

vs Battle at Hilton Head
25
vs Battle at Hilton Head

vs Battle at Hilton Head

at Emmanuel (Ga.)
2:00 PM

at Emmanuel (Ga.)
2:00 PM

vs Goshen
4:00 PM

vs Erskine
5:30 PM

vs Erskine
7:30 PM
26

27
28
vs Belmont Abbey
4:00 PM
29
vs Belmont Abbey
12:00 PM


at Mars Hill
1:00 PM

at Mars Hill
1:00 PM

vs Belmont Abbey
3:00 PM